Informator Microsoft 365 dla uczniów i rodziców

Od poniedziałku 23 stycznia uczniowie z województwo warmińsko-mazurskiego rozpoczna zimowy wypoczynek.  Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa.
Zapraszamy do odwiedzin strony Ministerstawa Edukacji i Nauki, gdzie poruszone jest wiele kwestii bezpieczeństwa podczas ferii zimowych :

Otrzymaliśmy dofinansowanie projektu w ramach RPO WM 2014-2020

W ramach działania 2.2 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów, oddziałanie 2.2.1 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów – projekty konkursowe, Nasza szkoła na początku bieżącego roku złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pt. „Innowacyjnie i fantazyjnie”. W konkursie uzyskaliśmy 118,5 punktów tym samym zajmując 11 miejsce na 176 projektów oraz otrzymując dofinansowanie na projekt o wartości 425 302,52 zł z czego wkład z Unii Europejskiej stanowi 361 507,14 zł...więcej

Niedziela, 20 Listopad 2022, 21:34

W ramach działań związanych z doradztwem zawodowym realizowanym w szkole uczniowie klas ósmych Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Działdowie odwiedzili w dniach 7, 10 i 15 listopada br. Urząd Skarbowy w Działdowie.

Dzięki uprzejmości i na zaproszenie Naczelnik Urzędu Skarbowego w Działdowie Pani Agnieszki Mulkityn-Meredyk uczniowie mogli zobaczyć i posłuchać na czym polega praca urzędu.

Pracę urzędu, strukturę zatrudnienia oraz możliwości współpracy ze społeczeństwem  zaprezentowali i przedstawili uczniom Pani Wioletta Wiśnicka i Pan Krzysztof Brzoska wieloletni pracownicy działdowskiego urzędu.

Uczniowie dowiedzieli się jakie sprawy są załatwiane w Urzędzie Skarbowym np:

- zapewnia obsługę i wsparcie podatników,

- pobiera podatki, cło i inne pieniądze, które wpływają do budżetu państwa,

- prowadzi kontrole podatkowe i czynności sprawdzające.

Podatki, które pobierają urzędy skarbowe, są podstawowym źródłem dochodów budżetu państwa. Służą finansowaniu: edukacji, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa państwa i obywateli oraz innych usług publicznych.

Ósmoklasiści mieli również możliwość samodzielnie umówić się na wizytę   w naszym urzędzie, dowiedzieli się jakie wykształcenie jest potrzebne, by można skorzystać z praktyk uczniowskich, studenckich czy w przyszłości się zatrudnić. Preferowane wykształcenie to kierunki ekonomiczne, administracyjne czy prawnicze.

Dzięki tej wizycie uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu  z przedstawicielami zawodu/-ów, który często jest niezauważalny przez absolwentów szkół podstawowych czy średnich.

W imieniu dyrekcji, całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie wszystkim osobom, które przybliżyły pracę działdowskiego Urzędu Skarbowego bardzo, bardzo dziękujemy

opiekun Paweł Rutkowski

WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE TUTAJ