Informator Microsoft 365 dla uczniów i rodziców

Otrzymaliśmy dofinansowanie projektu w ramach RPO WM 2014-2020

W ramach działania 2.2 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów, oddziałanie 2.2.1 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów – projekty konkursowe, Nasza szkoła na początku bieżącego roku złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pt. „Innowacyjnie i fantazyjnie”. W konkursie uzyskaliśmy 118,5 punktów tym samym zajmując 11 miejsce na 176 projektów oraz otrzymując dofinansowanie na projekt o wartości 425 302,52 zł z czego wkład z Unii Europejskiej stanowi 361 507,14 zł...więcej

Piątek, 8 Lipiec 2022, 16:41

Spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Karoliną Piekarską,
autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Królowej Jadwigi w Działdowie

Dnia 2 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Karoliną Piekarską – znaną pisarką, blogerką, dziennikarką prasową i telewizyjną, autorką powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spotkanie było jedną z inicjatyw projektu „Biblio(tajniak) na tropie nowinek o regionie” realizowanego przez bibliotekę szkolną w ramach Projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej                      w Działdowie „Biblioteka na Twoją miarę”, finansowanego z Narodowego Centrum Kultury w ramach  Kierunku interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność. Spotkanie z gościem ze świata literatury dziecięco-młodzieżowej skierowane było dla starszych uczniów szkoły podstawowej (klasy V – VIII). Pani Piekarska nawiązała bardzo dobry kontakt                   z uczestnikami wydarzenia. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała słuchaczom o doświadczeniach własnej twórczości, na podstawie własnych przykładów z życia wskazywała uczniom na sposoby odkrywania własnego miejsca zamieszkania okiem młodego czytelnika – badacza. Poruszyła tematykę zawartą w książkach jej autorstwa, tj. przyjaźń, młodzieńcze problemy, tolerancja i akceptacja,                     a także ochrona zwierząt. Spotkanie ubogaciła interesującą prezentacją multimedialną i głośno przeczytanymi fragmentami jej książek. Autorka ujęła młodzież swoją naturalnością, otwartością                  i pogodnym usposobieniem, a także talentem do opowiadania historii z własnego życia. Chętnie odpowiadała na liczne pytania uczestników mówiąc o swoich pasjach i warsztacie pisarskim.
W wydarzeniu udział wzięło łącznie około 70 osób – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, a także zaproszeni partnerzy realizowanego Projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie – uczniowie                       i nauczyciele Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczego, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Działdowie.
Po spotkaniu można było zakupić książki autorstwa Pani Piekarskiej (m.in. „Klasa pani Czajki”, „Lo-teria”, „Licencja na dorosłość”, „Dzika”, „Tropiciele”) i uzyskać jej autograf, a także wziąć udział w sesji fotograficznej.

Galeria zdjęć:

WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE TUTAJ