Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Projektu STOP HEJT!

Informator Microsoft 365 dla uczniów i rodziców

INFORMACJE DYREKTORA SZKOŁY - zakładka BHP COVID-19

Otrzymaliśmy dofinansowanie projektu w ramach RPO WM 2014-2020

W ramach działania 2.2 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów, oddziałanie 2.2.1 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów – projekty konkursowe, Nasza szkoła na początku bieżącego roku złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pt. „Innowacyjnie i fantazyjnie”. W konkursie uzyskaliśmy 118,5 punktów tym samym zajmując 11 miejsce na 176 projektów oraz otrzymując dofinansowanie na projekt o wartości 425 302,52 zł z czego wkład z Unii Europejskiej stanowi 361 507,14 zł...więcej

Poniedziałek, 18 Październik 2021, 21:25

12 października z samego rana klasy 3a i 3b wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyły w drogę do Torunia. Plan wycieczki był bardzo ciekawy, co można zobaczyć na zdjęciach z wyjazdu.

Zapraszamy do Galerii Szkolnej

Wycieczka integracyjna klas 3 „a” i 3 „b”

Szlakiem Toruńskich Legend

Dnia 12 października 2021 r. klasy 3 „a” oraz 3 „b” uczestniczyły w szkolnej wycieczce do Torunia. Pełni energii i entuzjazmu wyjechaliśmy z Działdowa do miasta Mikołaja Kopernika.

Dla wszystkich uczestników pobyt w Toruniu był szansą wykazania się swoimi zmysłami, kreatywnością, wiedzą oraz umiejętnościami manualnymi w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Najwięcej radości sprawiła uczniom część z piankowymi elementami, dzięki którym powstały wspaniałe „arcydzieła” uczniów.

Wspólny spacer z przewodnikiem po mieście przybliżył nam historię Torunia, poznaliśmy wiele interesujących legend, m. in. o założeniu Torunia i słynne zdanie „Nie płyń tu, bo runę”. „To ruń”., o bohaterskim kocie broniącym miasto przed Szwedami, flisaku i żabach, toruńskich piernikach, czy też słynnym zabytkowym Ratuszu, mającym określoną ilość sal, okien i wieżyczek. Niektórzy odważni uczniowie mogli sprawdzić swoją „uczciwość” podejmując ryzykowne zadanie – egzamin przy Toruńskiej Krzywej Wieży.

Uwieńczeniem pobytu w tym wspaniałym mieście były warsztaty piernikarskie, podczas których każdy swoimi dłońmi i na własne oczy mógł wykonać pierniki według zastrzeżonej receptury.

Jak zawsze czas minął szybko i radośnie, a uczniowie z „bagażem” nowych doświadczeń i wiedzy oraz małymi niespodziankami dla swoich Bliskich wrócili do domu.

Barbara Hartfelder

WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE TUTAJ