Poniedziałek, 28 Październik 2019, 22:39
Umieściliśmy na stronie Procedury Postępowania z Dzieckiem Chorym na Cukrzycę - zapraszamy do zapoznania się oraz pobraniem ciekawych materiałów szkoleniowo-zapoznawczych z ta chorobą...TUTAJ

Poniedziałek, 28 Październik 2019, 22:33
Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji oraz Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji... więcej

Piątek, 25 Październik 2019, 22:28
 W roku szkolnym 2019/2020 SP2 przystąpiła do projektu "Działdowo bez plastiku". Realizujemy ten projekt we współpracy z wieloma placówkami edukacyjnymi miasta i gminy Działdowo.
Zaplanowaliśmy na kilka miesiecy szereg działań, których głównym celem jest zwrócenie uwagi społeczności szkolnej i lokalnej na problem zaśmiecania środowiska i jego skutków.
Naszą szczególną uwagę przykuł wszegobecny dzisiaj plastik, o którym wszyscy wiemy, że szkodzi środowisku ale nie potrafimy sobie odmówić wykorzystywania go do różnych celów i to w dużych ilościach.
Chcemy pokazać jak bardzo groźny jest plastik i zachęcić do unikania plastikowych produktów.
Pierwsze zadania za nami. W październiku uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty pokazujące przyczyny i skutki zaśmiecania środowiska. Rozwiesiliśmy je na terenie szkoły, aby jak najwięcej osób mogło je zobaczyć...więcej TUTAJ

środa, 23 Październik 2019, 08:56
W informacji MEN i GIS zachęcamy rodziców i apelujemy do nich o to, aby poinformowali swoje dziecko o zagrożeniach. Rodzice mogą również w każdej chwili zwrócić się do nauczycieli i dyrektorów szkół w sprawie egzekwowania zakazu palenia tytoniu na terenie szkoły oraz szkolnego programu zapobiegania paleniu tytoniu.

Więcej w zakładce PEDAGOG SZKOLNY

środa, 23 Październik 2019, 08:38
800 080 222 – rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów
Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Wtorek, 22 Październik 2019, 22:09
W Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie obchodzono 16 października 2019 r. XIX Dzień Papieski przebiegający w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.
Poprzez szereg działań przypomniane zostało życie i nauczanie Św. Jana Pawła II. Tego dnia uczniowie rozdawali wszystkim naklejki z wizerunkiem Papieża Polaka oraz przygotowane cytaty z Jego przesłaniem. Na parterze szkoły widniały informacje z życia i działalności Karola Wojtyły, a na długiej przerwie można było obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną. Szkolny radiowęzeł zadbał o ulubioną muzykę Jana Pawła II podczas przerw oraz wyemitował audycję z informacjami i przesłaniem XIX Dnia Papieskiego przypominającą o bogactwie nauczania Papieża Polaka. W klasach I – III odbyła się akcja „Głośne czytanie” opowiadań o Janie Pawle II, połączona ze wspólnym śpiewem, grą na instrumentach oraz kolorowaniem obrazków przedstawiających Osobę Papieża.
Podejmując liczne działania w ramach obchodów Dnia Papieskiego wolontariusze podkreślili, że hasło tegorocznego Dnia Papieskiego skłania, by otworzyć się na tych, których spotykamy na swojej drodze, by dzielić się swoją wiarą, doświadczeniem spotkania z Bogiem oraz osobistym świadectwem życia.

Dni Papieskie

Wtorek, 22 Październik 2019, 11:00
Weź udział w konkursie na prace plastryczną nt. biblioteki - czas składania do 28 października.
Przyniesione prace można obejrzeć TUTAJ

Wtorek, 22 Październik 2019, 06:40
21 października organizatorem eliminacji miejskich turnieju piłkarskiego - Puchar Tymbarku była Szkoła Podstawowa nr 3 w Działdowie.
Nasi uczniowie z klas 5tych brali udział i bardzo dobrze się zaprezentowali zajmując 3 miejsce.

Niedziela, 20 Październik 2019, 11:22

Po obiedzie zbiórka i o 14-stej wyjazd na mecz Legii - tak zaczęło się sobotnie popołudnie dla uczniów SP 2 jadących na mecz do stolicy.

Potyczki Warszawskiej Legii z Lechem Poznań należą zawsze do ciekawych widowisk sportowych zarówno pod względem czysto piłkarskim jak i opraw meczy przygotowanych przez kibiców obydwu drużyn.

I tym razem można potwierdzić, że warto było być na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego, piłkarze "zagrali" bardzo dobry mecz, a kibice przygotowali ciekawą oprawę i niesamowity doping.

Spiker meczu przywitał działdowian, a publiczność przywitała nas brawami i sie zaczęło ...<galeria zdjęć>

W dniu 19 października na meczu Legii gościli:

Grzegorz Sieczczyński, Patryk Zajączkowski, Miłosz Czarnecki, Alan Romanowski, Paweł Wójcik, Antoni Olkowski, Filip Kwiatkowski, Oliwia Ważna, Amelia Sikorska, Julia Błażejczyk, Xawier Samsel, Franciszek Kazimierczuk, Oliwier Brandt, Błażej Czarnecki, Piotr Ozga.

Poniedziałek, 14 Październik 2019, 15:14
W dniu 14 października podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej zostały pasowane na ucznia najmłodsze dzieci z klas I oraz klasa VII.
Było to ogromnym przeżyciem dla najmłodszych uczniów i ich rodziców.
W tym dniu dyrekcja szkoły miała wiele obowiązków związanych z pasowaniem uczniów i wręczaniem nagród dla wyróżnionych nauczycieli - serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć

Liczba odwiedzin: 205809