środa, 6 Marzec 2019, 09:29
Dnia 27 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika wszystkich uczniów klas I.
Jest to święto biblioteki, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Zanim uczniowie złożyli ślubowanie uczestniczyli w zajęciach poprowadzonych przez starsze koleżanki, podczas których między innymi rozpoznawali bohaterów znanych baśni i bajek oraz odgadywali ich tytuły. Po odczytaniu „próśb książki” uroczystego pasowania dokonała wicedyrektor szkoły Agata Wrzecionowska. Na pamiątkę bibliotecznego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy pasowania na czytelnika oraz zakładki książkowe zachęcające dzieci do przeżywania wspaniałych przygód  w zaczarowanym świecie książek.

Galeria zdjęć