PEDAGOG SZKOLNY

GODZINY   PRACY  PEDAGOGA SZKOLNEGO:

Poniedziałek 9:00 - 13:00
Wtorek           8:30 - 13:30
Środa            8:30 - 10:30  11:30 - 14:30
Czwartek      9:00 - 14:00
Piątek           9:30 - 12:30
Drodzy Rodzice

Nazywam się Małgorzata Piotrowicz i jako pedagog pragnę współpracować z Państwem w zakresie spraw wychowawczych, rodzinnych czy socjalnych dotyczących waszych dzieci, uczących się w naszej szkole.W sytuacjach koniecznych będziemy także współpracować z instytucjami działającymi na rzecz dobra dziecka i rodziny.
Możecie Państwo oczekiwać pomocy w rozwiązywaniu sytuacji problemowych dotyczących Waszego dziecka, w zakresie: trudności szkolnych - szukanie przyczyn niepowodzeń w nauce, określanie form pomocy, problemów w zachowaniu - niepokojące zmiany zachowania, konflikty z rówieśnikami udzielania pomocy materialnej w trudnych sytuacjach rodzinnych lub kierowanie do odpowiednich instytucji
Zapraszam w godzinach pracy pedagoga do pokoju nr 7.
Chętnie spotkam się także w dogodnym dla Państwa terminie, po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym.
Poinformujcie Państwo pedagoga szkolnego lub wychowawcę o ewentualnych problemach zdrowotnych swojego dziecka. Nasza wiedza na ten temat pozwoli uniknąć wielu problemów. Dostarczcie Państwo do pedagoga lub wychowawcy opinię psychologiczno-pedagogiczną swojego dziecka (jeśli było badane w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej). W tym dokumencie znajdują się szczegółowe zalecenia do pracy z uczniem.
Z życzeniami owocnej współpracy Małgorzata Piotrowicz
Instytucje wspomagające rozwój dziecka
Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie
13 - 200 Działdowo ul. Sportowa 1
tel. (023) 697 40 64,
fax (023) 697 99 36
                      e - mail: gim2_dzialdowo@poczta.onet.pl
                                       sp2dzialdowo@onet.pl
Szanowni Rodzice

Wiem, jak ważne są dla Państwa osiągnięcia Waszych dzieci. Przedstawiam zatem „mini ściągawkę” o tym, jak motywować nastolatka do nauki.
1. Dbaj o higienę pracy umysłowej dziecka. Pamiętaj, aby nauka była efektywna niezbędne są: - sen ( min. 8 godz.) - aktywność fizyczna - lekkostrawne jedzenie - picie niegazowanej wody niezbędnej do prawidłowej pracy systemu nerwowego - drugie śniadanie w szkole
2. Poznaj sposoby wspomagające efekt uczenia się: - Konieczność wprowadzania 2, 4 minutowych przerw po 20 min. intensywnej koncentracji. -wykorzystanie wiedzy z materiałów dostępnych na stronie internetowej szkoły „Wkuwaj z głową” - Stosowanie częstych powtórek rozciągniętych w czasie daje lepszy efekt niż jednorazowe, długie „kucie”
3. Życzliwie kontroluj co zadane, na kiedy, jak długo dziecko będzie się uczyło. Praca domowa to możliwość przełożenia wiadomości na umiejętności. W naszym mózgu umiejętności pozostają na długo, a przecież o to chodzi.
4. Okazuj zainteresowanie problemami dziecka. Jak minął ci dzień? Okaż, że dziecko jest ważne, mimo że czasem cię denerwuje. „Cieszę się, że jesteś”.
5. Jasno formułuj swoje oczekiwania.
6. Pozwól dziecku na błąd i naucz je, jak ten błąd można naprawić.
7. Skup się na pozytywach, doceń starania. Ocenianie, krytyka, obwinianie, atak, ośmieszanie, porównywanie ranią!
8. Zawsze znajdź czas na wysłuchanie dziecka.
9. Wzmacniaj przez pochwałę słowną, zauważanie najmniejszych sukcesów. Buduj poczucie wartości swego dziecka. To wszystko wpłynie na zaangażowanie, wytrwałość, zmotywuje nastolatka. Wszystkim naszym uczniom życzę wielu osiągnięć, a Państwu satysfakcji z osiągnięć dzieci.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na naszej stronie internetowej