ARCHIWUM INFORMACJI

Zapraszamy do korzystania z bazy artykułów i newsów zamieszcznaych na stronie szkoły.
Wtorek, 24 Marzec 2020, 08:53
Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu. Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast w tym dniu najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na Autyzm oraz ich rodzinami. W tym dniu odbywa się szereg wykładów oraz spotkań ze specjalistami takimi jak psychologowie, pedagodzy, terapeuci IS (Integracji Sensorycznej), logopedzi oraz dietetycy itd....(więcej)

Wtorek, 24 Marzec 2020, 08:37

Drodzy uczniowie i rodzice. Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat - Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Gratulujemy uczniom klas I i nauczycielom za przygotowanie.

Zapraszamy do zakładki o AKCJI

Sobota, 21 Marzec 2020, 17:53

Pobyt w domu to doskonała okazja do obcowania z książką 😉📚
Zapraszamy do udziału w naszej akcji bibliotecznej:
"CZYTAM Z SOWĄ RANO I WIECZOREM" 🦉
Pobierz zdjęcie, umieść na nim tytuł czytanej książki oraz autora i dodaj obraz w komentarzu!

Zapraszamy na facebooka Bibliotecznego

Wtorek, 10 Marzec 2020, 22:32
W dniu 10 marca dzięki serdeczności pani  Hanny Berestowskiej uczniowie klasy III b wzięli udział w zajęciach jogi.
Dziękujemy za mile spędxzony czas i miłą atmosferę.

Poniedziałek, 9 Marzec 2020, 22:25
9 marca uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół w Malinowie.
Pod czułym okiem pani Aleksandry i Magdaleny nasi uczniowie mogli przygotować ślimaczki drożdżowe, które następnie poddali własnej degustacji przy filiżance pysznej herbatki.
Podziękowania składamy pani Aleksandrze Czarneckiej i pani Magdalenie Trzuskowskiej za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów oraz wspaniałą atmosferę - było pysznie - DZIĘKUJEMY

Piątek, 6 Marzec 2020, 13:54

Dnia 26 lutego 2020 r. uczennice klasy VIII „a” Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie: Katarzyna Karczewska, Zuzanna Muszyńska oraz Oliwia Nowocińska uczestniczyły w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Działdowie. Uczennice Działdowskiej Dwójki zmierzyły się z reprezentantami innych szkół podstawowych naszego Powiatu, wykazując się wspaniałą wiedzą nie tylko z dziedziny języka niemieckiego, ale przede wszystkim z geografii, historii, literatury, muzyki i sportu krajów niemieckojęzycznych. Wszystkie dziewczęta reprezentowały godnie naszą szkołę. Szczególnie cieszymy się z zajęcia II miejsca przez Oliwię Nowocińską. Uczestniczkom konkursu gratuluję z całego serca, życząc dalszych sukcesów nie tylko z języka niemieckiego.

środa, 19 Luty 2020, 09:07
Zapraszamy do wziecia w ciekawych wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę szkolna - kazdy znajdzie coś dla siebie!
Cztery wyzwania czytelnicze w 1 miesiąc!
BOOKS CHALLENGE
Wszystkiego dowiecie się na miejscu w bibliotece szkolnej lub na facebooku bibliotecznym

środa, 5 Luty 2020, 13:54
5 lutego gościliśmy w Bibliotece Miejskiej, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach z programowania robotów Lofi.
Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z wzięcia udziału w warsztatac, gdzie mieli do dyspozycji tablety i drewniane roboty wyposażone w różnego rodzaju czujniki.
Mogli sami zaprogramować swojego robota i spróbować swoich sił jako tester tych ciekawych urzadzeń.

środa, 29 Styczeń 2020, 09:53
17 stycznia reprezentacja żeńska SP nr 2 wzięła udział w halowym turnieju Orlik Cup 2020 w Burkacie. Rywalizowało 8 drużyn, gdzie toczyły się bardzo zacięte spotkania.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju.

TUTAJ

Czwartek, 16 Styczeń 2020, 23:24

W ostatnim tygodniu przed feriami nasi uczniowie na lekcjach historii mogli się dowiedzieć dużo ciekawych informacji nt. przyłączenia naszego miasta do II Rzeczypospolitej. O ciekwą prezentację i tablicę informującą zadbał pan Jacek Kraynik i jego uczniowie..