BEZPIECZNE WAKACJE 2019

Najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz.
2. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
3. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
4. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
5, Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
6. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
7. Nie rozmawiaj z obcymi.
8. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
9. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
10. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
11. Pamiętaj o numerach alarmowych.
12. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.

13. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
14. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
15. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
16. Pamiętaj o ochronie przed słońcem.
17. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy.
18. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
19. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
20. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza. 21. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
22. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
23. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
24. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
26. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz.
27. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
28. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
29. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
30. Nie baw się z obcymi zwierzętami.
31. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
32. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.
Ogłoszenie  o naborze na stanowisko urzędnicze - główny ksiegowy czytaj .......

ROK SZKOLNY 2019/2020
Przyjęcie uczniów klas I-IV do świetlicy szkolnej.

Wymagane dokumenty:
      1. Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie

2. Aktualne zaświadczenia o pracy rodziców / prawnych opiekunów

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkolnym do dnia 28.08.2019r.

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019
Klasy Gimnazjalne i Szkoła Podstawowa Kl 8

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019
Szkoła Podstawowa Kl 7, 5, 4

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 Szkoła Podstawowa Kl 1, 2
Piątek, 22 Marzec 2019, 19:03
21 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi             w Działdowie po raz dziewiąty odbył się Powiatowy Konkurs Mistrz Języka Polskiego. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Starosta Działdowski, Burmistrz Działdowa oraz Przewodniczący Rady Języka Polskiego.
W przeprowadzeniu konkursu wsparły nas: pani Justyna Lytvyn – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, która pełniła funkcję przewodniczącej komisji konkursowej  oraz pani Elżbieta Zakrzewska – przedstawicielka Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa.
W tym roku  w konkursie uczestniczyło prawie 50 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Oto nasi zwycięzcy.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce – Igor Anuszewski – LO im. Stefana Żeromskiego w Działdowie
II miejsce – Emilia Kornelska – LO im. Jana Pawła II w Działdowie
III miejsce – Julia Roch – LO im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku
W kategorii gimnazjów:
I miejsce – Marta Chojnacka – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie
II miejsce – Zuzanna Karczewska  – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi  w Działdowie
III miejsce – Aleksander Krajewski - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie
W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce – Lena Zarębska – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi  w Działdowie
II miejsce – Rafał Wiesiołek  – Szkoła Podstawowa nr 4 w Działdowie
III miejsce – Kacper Kopeć – Szkoła Podstawowa nr 4 w Działdowie