Szanowni Państwo

Po rozmowach w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog"  nie doszło do porozumienia między stroną rządową i związkową wobec czego od 8 kwietnia 2019 r w Naszej Szkole zacznie się strajk nauczycieli i pracowników oświaty.
   Prosimy o wyrozumiałość i mamy nadzieję, że spór się szybko zakończy.

INFORMACJA DLA  KANDYDATÓW DO PRZYSZŁYCH KLAS VII

27 maja o godzinie 17:00  w sali lekcyjnej nr 10 Naszej Szkoły odbędą sie Testy Predyspozycji Językowych dla uczniów przyszłych klas VII.

Dysponujemy wolnymi miejscami dla kandydatów do klasy VII.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się zgodnie z wyznaczonym terminem
24 kwietnia nie zapomnij przyjść do szkoły i oddać głos w swojej sprawie!

Termin wyborów radnych do III kadencji MRM Działdowo został zarządzony na dzień 24 kwietnia 2019 r. W tym dniu funkcjonować będą lokale wyborcze w okręgach (będących szkołami), w których zgłoszonych zostało więcej niż troje kandydatów.

Wybory odbędą się niezależnie od kontynuowania akcji strajkowej prowadzonej przez nauczycieli.

Do głosowania są uprawnione osoby uczęszczające do działdowskich szkół, które w dniu wyborów ukończyły 13 a nie ukończyły 21 roku życia. Prawo do głosowania poświadcza się ważną legitymacją szkolną lub dowodem osobistym.

Informacje o zarejestrowanych kandydatach oraz dokładnych miejscach zorganizowania lokali wyborczych znaleźć można na stronach internetowych poszczególnych szkół.

Lokale wyborcze będą funkcjonować w godz. 9.00 – 16.00 w:
- Okręgu wyborczym nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Wł. Jagiełły w Działdowie)
- Okręgu wyborczym nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie)
- Okręgu wyborczym nr 3 (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego)
- Okręgu wyborczym nr 4 (Szkoła Podstawowa nr 4 w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II)
Okręgu wyborczym nr 6 (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Sylwestra Kaliskiego)

Wybrane 24 kwietnia osoby wspólnie stworzą skład MRM Działdowa na dwuletnią kadencję. Będą działać w komisjach przedmiotowych, realizować projekty współpracy w środowisku lokalnym, na polu krajowym i międzynarodowym, a współpracując z Urzędem Miasta oraz Radą Miasta wpływać na działania władz miejskich odnośnie polityki młodzieżowej oraz reprezentować interesy działdowskiej młodzieży.

24 kwietnia nie zapomnij przyjść do szkoły i oddać głos w swojej sprawie!

Informacja

dla rodziców dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli, w których odbędzie sie strajk

DZIEŃ  OTWARTY  - WIZYTA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW W NASZEJ SZKOLE
OGŁOSZENIE
W związku z niewyrażeniem zgody na uruchomienie kolejnego czwartego oddziału klas I w roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie przez organ prowadzący informuje, że postępowanie rekrutacyjne nie będzie przeprowadzone. W załączeniu pismo organu prowadzącego.
Z poważaniem Dyrektor SP nr 2 w Działdowie

Pobierz Plik:

(pismo-rekrutacjasp2.pdf)

Czwartek, 15 Listopad 2018, 23:33
Okolicznościowy program z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w niedzielę (11 listopada) w hali widowiskowo-sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie... zapraszamy do artykułu i galerii zdjeć

Pierwszą część akademię przygotowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie, a drugą część Zespół Szkół w Malinowie.
— Dziś Święto Niepodległości powinno przypominać nam wszystkim o szczególnej wartości – jaką stanowi Państwo i nasza Ojczyzna. Jej wolność, suwerenność i niezawisłość. Święto dzisiejsze powinno uświadamiać, że tak jak przed laty, o wspólne dobro walczyli nasi dziadowie i pradziadowie przelewając krew, tak dziś dla zachowania i budowania wspólnego dobra – potrzeba nam ludzi uczciwych, mądrych, ofiarnych i odpowiedzialnych. Ludzi potrafiących budować, a nie rujnować. Ludzi umiejących łączyć, a nie dzielić. Ludzi dalekich od prywaty, gotowych do pracy nie dla siebie, lecz dla dobra ogółu — powiedział podczas uroczystości burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński. Więcej poniżej w relacji filmowej.
W trakcie uroczystości odznaki oraz akty nadania na wyższe stopnie służbowe  funkcjonariuszom służby więziennej wręczył burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński oraz dyrektor Aresztu Śledczego w Działdowie mjr Marek Bartnicki.
Brązową odznakę „Za zasługi w pracy penitencjarnej” otrzymali: starszy chorąży Rafał Baran i starszy chorąży Grzegorz Rama.
Stopień majora Służby Więziennej otrzymała kapitan Magdalena Jackowska. Stopień kapitana Służby Więziennej otrzymał porucznik Sławomir Cybulski i porucznik Jarosław Piórek. Stopień młodszego chorążego Służby Więziennej otrzymał sierżant sztabowy Dariusz Lidke. Stopień plutonowego Służby Więziennej otrzymała starszy kapral Anna Zdunek. Stopień starszego kaprala Służby Więziennej otrzymał kapral Łukasz Gręda. Stopień starszego szeregowego Służby Więziennej otrzymała szeregowa Iwona Tasarz.

zdjęcia oraz artukuł zostały udostępnione przez portal internetowy dzialdowo.pl