60 - cio Lecie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie

Czwartek, 15 Listopad 2018, 23:33
Okolicznościowy program z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w niedzielę (11 listopada) w hali widowiskowo-sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie... zapraszamy do artykułu i galerii zdjeć

Pierwszą część akademię przygotowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie, a drugą część Zespół Szkół w Malinowie.
— Dziś Święto Niepodległości powinno przypominać nam wszystkim o szczególnej wartości – jaką stanowi Państwo i nasza Ojczyzna. Jej wolność, suwerenność i niezawisłość. Święto dzisiejsze powinno uświadamiać, że tak jak przed laty, o wspólne dobro walczyli nasi dziadowie i pradziadowie przelewając krew, tak dziś dla zachowania i budowania wspólnego dobra – potrzeba nam ludzi uczciwych, mądrych, ofiarnych i odpowiedzialnych. Ludzi potrafiących budować, a nie rujnować. Ludzi umiejących łączyć, a nie dzielić. Ludzi dalekich od prywaty, gotowych do pracy nie dla siebie, lecz dla dobra ogółu — powiedział podczas uroczystości burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński. Więcej poniżej w relacji filmowej.
W trakcie uroczystości odznaki oraz akty nadania na wyższe stopnie służbowe  funkcjonariuszom służby więziennej wręczył burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński oraz dyrektor Aresztu Śledczego w Działdowie mjr Marek Bartnicki.
Brązową odznakę „Za zasługi w pracy penitencjarnej” otrzymali: starszy chorąży Rafał Baran i starszy chorąży Grzegorz Rama.
Stopień majora Służby Więziennej otrzymała kapitan Magdalena Jackowska. Stopień kapitana Służby Więziennej otrzymał porucznik Sławomir Cybulski i porucznik Jarosław Piórek. Stopień młodszego chorążego Służby Więziennej otrzymał sierżant sztabowy Dariusz Lidke. Stopień plutonowego Służby Więziennej otrzymała starszy kapral Anna Zdunek. Stopień starszego kaprala Służby Więziennej otrzymał kapral Łukasz Gręda. Stopień starszego szeregowego Służby Więziennej otrzymała szeregowa Iwona Tasarz.

zdjęcia oraz artukuł zostały udostępnione przez portal internetowy dzialdowo.pl