BEZPIECZNE WAKACJE 2019

Najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz.
2. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
3. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
4. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
5, Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
6. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
7. Nie rozmawiaj z obcymi.
8. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
9. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
10. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
11. Pamiętaj o numerach alarmowych.
12. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.

13. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
14. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
15. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
16. Pamiętaj o ochronie przed słońcem.
17. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy.
18. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
19. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
20. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza. 21. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
22. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
23. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
24. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
26. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz.
27. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
28. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
29. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
30. Nie baw się z obcymi zwierzętami.
31. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
32. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.
Ogłoszenie  o naborze na stanowisko urzędnicze - główny ksiegowy czytaj .......
Lista kandydatów spełniająca wymagania formalne na stanowisko urzędnicze - główny księgowy

Informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze - główny księgowy.

Lista kandydatów - Główny Księgowy:

SP nr 2 w Działdowie

Informacja o wyniku naboru:

Stanowisko - Główny Księgowy

ROK SZKOLNY 2019/2020
Przyjęcie uczniów klas I-IV do świetlicy szkolnej.

Wymagane dokumenty:
      1. Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie

2. Aktualne zaświadczenia o pracy rodziców / prawnych opiekunów

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkolnym do dnia 28.08.2019r.

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019
Klasy Gimnazjalne i Szkoła Podstawowa Kl 8

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019
Szkoła Podstawowa Kl 7, 5, 4

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 Szkoła Podstawowa Kl 1, 2
Czwartek, 15 Listopad 2018, 23:33
Okolicznościowy program z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w niedzielę (11 listopada) w hali widowiskowo-sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie... zapraszamy do artykułu i galerii zdjeć

Pierwszą część akademię przygotowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie, a drugą część Zespół Szkół w Malinowie.
— Dziś Święto Niepodległości powinno przypominać nam wszystkim o szczególnej wartości – jaką stanowi Państwo i nasza Ojczyzna. Jej wolność, suwerenność i niezawisłość. Święto dzisiejsze powinno uświadamiać, że tak jak przed laty, o wspólne dobro walczyli nasi dziadowie i pradziadowie przelewając krew, tak dziś dla zachowania i budowania wspólnego dobra – potrzeba nam ludzi uczciwych, mądrych, ofiarnych i odpowiedzialnych. Ludzi potrafiących budować, a nie rujnować. Ludzi umiejących łączyć, a nie dzielić. Ludzi dalekich od prywaty, gotowych do pracy nie dla siebie, lecz dla dobra ogółu — powiedział podczas uroczystości burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński. Więcej poniżej w relacji filmowej.
W trakcie uroczystości odznaki oraz akty nadania na wyższe stopnie służbowe  funkcjonariuszom służby więziennej wręczył burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński oraz dyrektor Aresztu Śledczego w Działdowie mjr Marek Bartnicki.
Brązową odznakę „Za zasługi w pracy penitencjarnej” otrzymali: starszy chorąży Rafał Baran i starszy chorąży Grzegorz Rama.
Stopień majora Służby Więziennej otrzymała kapitan Magdalena Jackowska. Stopień kapitana Służby Więziennej otrzymał porucznik Sławomir Cybulski i porucznik Jarosław Piórek. Stopień młodszego chorążego Służby Więziennej otrzymał sierżant sztabowy Dariusz Lidke. Stopień plutonowego Służby Więziennej otrzymała starszy kapral Anna Zdunek. Stopień starszego kaprala Służby Więziennej otrzymał kapral Łukasz Gręda. Stopień starszego szeregowego Służby Więziennej otrzymała szeregowa Iwona Tasarz.

zdjęcia oraz artukuł zostały udostępnione przez portal internetowy dzialdowo.pl