60 - cio Lecie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie

środa, 31 Październik 2018, 16:19
Uroczysty apel z okazji Święta Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie. Dnia 31 października 2018r. montażem słowno-muzycznym uczciliśmy pamięć wszystkich zmarłych, którzy "poprzedzili nas do wieczności". Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i ... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć z uroczystości szkolnej, przygotowanej przez uczniów i nauczycieli Naszej Szkoły

Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.
"O stale obecnych" Ks. Jan Twardowski
Mówiła, że naprawdę można kochać umarłych,
bo właśnie oni są uparcie obecni,
nie zasypiają,
mają okrągły czas, więc się nie spieszą.
Spokojni, ponieważ niczego nie wykończyli,
nawet gdyby się paliło, nie zrywają się na równe nogi,
nie połykają tak jak my przerażonego sensu,
nie udają ani lepszych ani gorszych,
nie wydajemy o nich tysiąca sądów.
Zawsze ci sami jak olcha do końca zielona,
znają nawet prywatny adres Pana Boga.
Nie deklamują miłości,
ale pomagają znaleźć zagubione przedmioty.
Nie starzeją się odmłodzeni przez śmierć,
nie straszą pustką pełną erudycji,
nie łączą świętości z apetytem.
Bliżsi niż wtedy, kiedy odjeżdżali na chwilkę,
przechodzą obok z niepostrzeżonym ciałem.
ocalili znacznie więcej niż duszę.