60 - cio Lecie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie

Wtorek, 30 Październik 2018, 15:20
Na koniec miesiąca nasi piłkarze z V piątych klas zakończyli sezon na wolnym powietrzu w efektownym stylu – wygrywając (po wygranych eliminacjach) Turniej Powiatowy „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”- stanęli na najwyższym podium w powiecie nie ustępując niedawnym zwycięzcą zawodów powiatowych z klas gimnazjalnych.... więcej , galeria..

Turniej Finałowy odbył się w Lidzbarku 30 października, gdzie stawiły się 4 najlepsze ekipy w kategorii wiekowej U-12 z całego powiatu, wygrywając najpierw eliminacje miejskie czy gminne.
Nasi piłkarze stanęli w szranki z ekipami :
SP Koszelewy, SP Ruszkowo, SP Lidzbark.
W dniu zawodów aura dopisała, mimo przelotnego deszczu nie można było narzekać na warunki atmosferyczne.
Pierwszy mecz rozegraliśmy z Szkołą Podstawową z Ruszkowa. Mecz nie był zacięty ale chłopcy z Ruszkowa podopieczni nauczyciela Tomasza Szmita bardzo dzielnie grali i próbowali zaskoczyć naszą ekipę kontratakiem.
Zaraz po meczu z SP z Ruszkowa czekał na nas najbardziej wymagający przeciwnik z Lidzbarka – ekipa prowadzona przez nauczyciela Arkadiusza Raszkowskiego.
Mecz był bardzo zacięty, miejscowi mieli nawet rzut karny przy stanie 1:0, którego nie wykorzystali. Po emocjonującej końcówce mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla działdowian.
Ostatnim naszym rywalem była ekipa Szkoły Podstawowej z Koszelew prowadzona przez nauczyciela Andrzeja Wiergowskiego. W tej potyczce również udowodniliśmy, że w pełni zasłużenie awansowaliśmy do wiosennych Finałów Wojewódzkich Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Wyniki meczy:
SP nr 2 Działdowo 18:0 SP Ruszkowo
SP Lidzbark 1:3 SP nr 2 Działdowo
SP nr 2 Działdowo 8:0 SP Koszelewy

Skład Drużyny:
Marcel Sobczak, Jakub Pydynkowski, Aleksander Szczypiński, Kacper Szwejk, Maciej Wasilewski, Jakub Siergiej, Konrad Walencik, Michał Lipowski.
Nauczyciel prowadzący Bartłomiej Ozga.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć z Turnieju