60 - cio Lecie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie

Czwartek, 11 Październik 2018, 12:24
11 października 2018r w Szkole Podstawowej Nr 2 w Działdowie odbyła się Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Warsztaty miały na celu kompleksowo wyedukować dzieci i młodzież w zakresie bezpieczeństwa. Akcję wsparła Komenda Powiatowa Policji w Działdowie oraz odwiedził nas Pan Burmistrz Grzegorz Mrowiński...

Akademia Bezpieczeństwa rozpoczęła się o godzinie 8:00 i potrwała aż do 14:00. Uczniowie podzieleni na grupy wiekowe klas I-II, IV-V, VII -VIII oraz klasy III Gimnazjum brali udział w zajęciach poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, odpowiedniemu reagowaniu w sytuacjach zagrożenia, umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej oraz strefie bezpiecznego dorastania. Zajęcia warsztatowe, przygotowane pokazy oraz specjalnie opracowane inscenizacje teatralne zaciekawiły uczestników akademii.
Z całą pewnością akademia nie byłaby tak ciekawa, gdyby nie pomoc i zaangażowanie ze strony Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. Funkcjonariusze podzielili się z dziećmi swoją wiedzą i doświadczeniem oraz przestrzegali m.in. przed złym zachowaniem się w ruchu pieszym i rowerowym, cyberprzestępczością oraz przygotowali specjalny quiz z setką pytań dla młodych mieszkańców Działdowa.
Warsztaty odwiedził również burmistrz Miasta Działdowa Grzegorz Mrowiński, życzył uczniom dobrej zabawy - bogatej w walory edukacyjne.

Galeria zdjęć Tutaj