60 - cio Lecie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie

Wtorek, 9 Październik 2018, 16:22
W dniu 9 października najstarszy rocznik szkoły – 10 osób z klas 3 Gimnazjum reprezentowało Szkołę na Mistrzostwach Powiatu Działdowskiego w Piłce Nożnej 6-cio Osobowej rocznika 2003 i młodsi.
Zawody odbyły się w Lidzbarku Welskim gdzie stawiło się 11 drużyn z całego Powiatu Działdowskiego. Po losowaniu powstały dwie grupy Ai B... czytaj dalej

Grupa A
Szkoła Podstawowa nr 1 w Działdowie
Zespół Szkół w Rybnie
Zespółó Szkół w Narzymiu
Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie
Szkoła Podstawowa w Burkacie

Grupa B
Szkoła Podstawowa w Dłutowie
Szkoła Podstawowa w Łęcku
Szkoła Podstawowa w Iłowie
Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku
Szkoła |Podstawowa nr 2 w Lidzbarku
Szkoła Podstawowa w Rybnie

Zawody były bardzo ciężkim sprawdzianem umiejętności piłkarskich dla wszystkich drużyn.
Chłopcy z Działdowskie „Dwójki” bardzo dobrze rozpoczęli mecze grupowe wygrywając kolejno z SP nr 1 w Działdowie oraz drużyną SP z Narzymia. Kolejny mecz również rozpoczęli od prowadzenia gry i strzelenia bramki, jednak końcówka meczu z drużyną z Burkatu ostatnie - 2 minuty były dla naszej drużyny pechowe i przegraliśmy ten mecz 2:1. Ostatni mecz wygraliśmy z drużyną z Rybna i tym samym zakwalifikowaliśmy się do półfinałów turnieju.
W meczu o wejście do finału na naszej drodze stanęła bardzo mocna drużyna z Iłowa, którą pokonaliśmy dopiero w rzutach karnych 3:2.
Mecz finałowy był powtórką meczu z drużyną z naszej grupy – chłopcami z Szkoły Podstawowej w Burkacie.
Ten mecz dopiero pokazał, że te dwie ekipy zasługiwały piłkarsko na finał i sportowo mecz o 1 miejsce przebiegał w niezwykle szybkim tempie, a sytuacje na boisku przyprawiały wiele emocji wszystkim kibicom. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 2:2, a rozstrzygnięcie przyniosły rzuty karne precyzyjnie wykonywane przez naszych zawodników.
Jedyny minusem udziału naszej drużyny był skręcony staw skokowy naszego pomocnika Aleksandra Sobczaka w końcówce meczu półfinałowego.

Skład drużyny:
Oskar Zero, Bartosz Kocięba, Artur Prusak, Michał Roman, Aleksander Sobczak, Wiktor Masiak, Maciej Kulawik, Patryk Dajnowski, Miłosz Chmielewski oraz Sebastian Świniarski.
Nauczycielem prowadzącym zespół był pan Bartłomiej Ozga.

Galeria zdjęć z turnieju