60 - cio Lecie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie

Wtorek, 25 Wrzesień 2018, 19:19
W dniu 25 2018 r. września nasza reprezentacja szkoły uczestniczyła w Orlikowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora SP w Dłutowie.
Aura była bardzo zmienna, wiało – ochłodziło się, chwilami zza chmur wyglądało słońce. To jednak nie wpłynęło na grę naszych piłkarzy z klas V.
Zostaliśmy rozlosowani do grupy A turnieju, w którym uczestniczyło 10 drużyn z całego powiatu.
Grupa A
SP Wiśniewo, SP Zieluń , SP nr 3 Działdowo, SP Narzym oraz SP nr 2 Działdowo ..... czytaj więcej

Grupa B
SP nr 4 Działdowo, SP Klęczkowo, SP Dłutowo, SP Iłowo, SP nr 2 Lidzbark.

Począwszy od pierwszego meczu w grupie nasi zawodnicy udowadniali na boisku, że ich zdolności i predyspozycje piłkarskie należą do jednych z najlepszych w województwie co pokazały wyniki:
SP 2 Dz-wo 1:0 SP Narzym
5:0 SP Wiśniewo
2:1 SP 3 Działdowo
2:0 SP Zieluń
Do półfinałów awansowaliśmy z 1 miejsca i zagraliśmy z dugą drużyną grupy B – SP4 Działdowo. Mecz był bardzo zacięty i w pierwszych minutach wyrównany, później mimo kilku sytuacji bramkowych mecz o wejście do finału turnieju zakończył się jednobramkowym zwycięstwem naszej drużyny.
W finale zagraliśmy z ekipą z Zielunia, która w drodze do finału pokonała w rzutach karnych Szkołę Podstawową nr 2 z Lidzbarka Welskiego.
Mecz finałowy nasi zawodnicy potraktowali bardzo poważnie i z wielką uwagą strzelając 3 bramki rywalowi i nie tracąc żadnej.
Skład drużyny:
Jakub Pydynkowski, Marcel Sobczak, Aleksander Szczypiński, Jakub Siergiej, Maciej Wasilewski, Konrad Walencik, Maciej Szymkiewicz, Kacper Szwejk, Aleks Ziętkowski. Opiekunem drużyny był Bartłomiej Ozga.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć z Turnieju