WAŻNE   INFORMACJE
Zarządzenie Dyrektora Szkoły SP nr 2 w Działdowie

Szanowni Państwo, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Działdowa, w tym dzieci i młodzieży, z dniem 12 marca 2020 r. do odwołania zostaje zamknięty kompleks sportowy Moje Boisko Orlik 2012  przy ul. Sportowej 1
INFORMACJA 

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informujemy, iż od dnia 11.03.2020r. zajęcia popołudniowe w hali sportowej nie będa sie odbywać, siłownia oraz sauna są nieczynne do odwołania.
W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa Premier Polski i Minister Edukacji Narodowej podjęli decyzję, że od dnia 12 marca br. zostaną zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawczych oraz od 16 do 28 marca zostają zamknięte placówki oświatowe.

W związku z tym pragnę poinformować, że bp Wiesław Śmigiel, Biskup Toruński, zawiesza w Diecezji Toruńskiej przeprowadzanie rekolekcji szkolnych na czas trwania kwarantanny. Jeśli władze państwowe przedłużą ten okres, to również przedłużeniu ulega zawieszenie organizowania rekolekcji szkolnych. Zawieszenie rekolekcji szkolnych nie należy traktować jako rezygnacji z ich prowadzenia. Po ustaniu kwarantanny, można je zorganizować w późniejszym terminie (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych szkołach i przedszkolach, § 10.2). Zachęca się również do podjęcia modlitwy w intencji chorych, służby zdrowia oraz tych wszystkich, którzy dążą do zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

ks. Mariusz Wojnowski 
Dyrektor Wydziału Katechetycznego
 Kurii Diecezjalnej Toruńskiej
Odwołane Rekolekcje Szkolne

OGŁOSZENIE 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie informuje, że od dnia 12 i 13 marca 2020r. w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Od poniedziałku, 16 marca 2020r. uczniowie nie przychodzą do szkoły. Wszelkie informacje nauczyciele i wychowawcy będą przekazywać poprzez dziennik elektroniczny. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie
 


W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną dla zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie po uzgodnieniu z organem prowadzącym podjął decyzję o zawieszeniu wyjazdu na basen w ramach programu ,,Umiem Pływać” uczniów klas III aż do odwołania.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Rodzicu,
 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; 
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny; 
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz; 
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu, 

• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.


Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki 

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.    

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
 • dziennik elektroniczny; 
• strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
 • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

 Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. 
Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

OSTRZEŻENIA
Rekomendacje dla wszystkich dorosłych osób w tym dyrektorów szkół,  nauczycieli, rodziców...


Prosimy o zapoznanie sie z podstawowymi zasadami profilaktyki i bezpieczeństaw anaszych dzieci i nas samych TUTAJ

Podstawowe informacje Głównego Inspektoriatu Sanitarnego


Co musisz wiedzieć o koronawirusie

Najważniejsze informacje TUTAJ

Pobierz Plik:

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem


Najnowsze informacje
Wtorek, 24 Marzec 2020, 08:53
Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu. Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast w tym dniu najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na Autyzm oraz ich rodzinami. W tym dniu odbywa się szereg wykładów oraz spotkań ze specjalistami takimi jak psychologowie, pedagodzy, terapeuci IS (Integracji Sensorycznej), logopedzi oraz dietetycy itd....(więcej)

Warto zasięgnąć szerszych informacji dotyczących Autyzmu na spotkaniach organizowanych w tym dniu przez różnego rodzaju ośrodki szkolno- wychowawcze, Poradnie pedagogiczno-psychologiczne i wiele innych. Jest to dzień, w którym każdy z nas może okazać wsparcie i pomoc osobom, które najbardziej jej potrzebują.
Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które obejmuje wiele sfer funkcjonowania danego człowieka. Pojawia się on tuż po urodzeniu lub do 36 miesiąca życia (okres wczesnego dzieciństwa).

Jakie są kryteria autyzmu według klasyfikacji ICD-10?
a) Jest to nieprawidłowy lub też upośledzony rozwój dziecka widoczny już przed 3 rokiem życia, objawiający się w co najmniej jednym z niżej wymienionych obszarów takich jak:
– rozumienie oraz ekspresja językowa,
– rozwój wybiórczego przywiązania społecznego lub wzajemnych kontaktów społecznych,
– dość często związany jest z zabawą funkcjonalną,
– nieprawidłowe interakcje społeczne np. nieumiejętne korzystanie z kontaktu wzrokowego (mimiki, gestów), zaburzone kontakty z rówieśnikami, problemy z wyrażaniem emocji (reagowaniem na emocje innych), odmienne reagowanie,
nieumiejętność dzielenia się swoimi przeżyciami, zainteresowaniami oraz osiągnięciami.
b) Jakościowe nieprawidłowości w porozumiewaniu się, które mogą przejawiać się w opóźnionym rozwoju mowy lub jej braku, braku umiejętności komunikowania się, w stereotypowym lub powtarzającym się wykorzystywaniem słów lub wyrażeń, braku spontaniczności podczas zabaw „na niby”.
c) Powtarzające się wzorce zachowania, aktywności oraz zainteresowań (co najmniej jeden obszar), które mogą dotyczyć np. zainteresowaniem tylko jednym tematem o nieprawidłowej treści, przywiązaniem do pewnych niestandardowych czynności rutynowych i zrytualizowanych, powtarzaniem się pewnego rodzaju manier ruchowych, koncentracją na cząstkowych lub niefunkcjonalnych właściwościach przedmiotów.
Autyzm polega na odizolowaniu się człowieka od świata zewnętrznego, a także ograniczeniu wymiany informacji pomiędzy osobą cierpiącą na tego typu zaburzenie, a środowiskiem zewnętrznym. Przyczyny nie są niestety do końca znane. Badacze podejrzewają jednak, że pewne czynniki mają wpływ na rozwój autyzmu. Wymieniają oni czynniki biologiczne oraz psychologiczne. Biologiczne dotyczą uszkodzenia mózgu dziecka w trakcie ciąży bądź porodu. Mówi się, iż autyzm powiązany jest z niedotlenieniem w okresie płodowym i noworodkowym. Innymi przyczynami wskazanymi przez osoby zajmujące się Autyzmem mogą być np. toksoplazmoza, uwarunkowania genetyczne, Dziecięce Porażenie Mózgowe, wiek ojca- powyżej 40 roku życia, urazy okołoporodowe, a nawet alergia.Sekretariat
Jest czynny codziennie
 od 7:30 do 15:30 
Dyrektor przyjmuje: 
pn, wt 11:30 - 12:30 
Wicedyrektor przyjmuje:
 śr, czt 12:30 - 13:30 
Pedagog, doradca zawodowy: 
pn, wt 12:00-14:00
 czt, pt 11:00 - 12:30 
Świetlica Szkolna:
 pn - pt 6:30 - 16:00

Biblioteka: 
pn 8:00 - 15:00
wt, śr, czw, pt 8:00 - 14:00

Copyright ©2017 Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie,
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem