środa, 9 Październik 2019, 08:29
Corocznie obchodzimy we wrześniu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę oraz jest dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2rozpoczęła obchody „Głośnego Czytania” 25 września...

Galeria

Z tej okazji zaproszono p. Elżbietę Zakrzewską, przedstawicielkę Działdowskiej Kuźni Słowa i wieloletniego pracownika szkoły. Pani Ela przeprowadziła bardzo interesujące zajęcia czytelnicze dla klas I-III. Rozmawiała z dziećmi na temat czytania, jego zalet, korzystania z biblioteki, czy różnic między książką a telewizją i internetem. Następnie czytała uczniom wybrane przez siebie pozycje, na podstawie których odbywała się krótka rozmowa, a także praca zespołowa polegająca na wykonaniu praktycznych ćwiczeń sprawdzających rozumienie słuchanych tekstów. W klasie I a wykorzystała do zajęć swoje opowiadanie „Przygoda Filusia” ze zbioru „Działdowska Kuźnia Słowa dzieciom”, zaś uczniowie klasy III c wysłuchali opowiadania „Wędrówki złotówki” ze zbiorku wierszy i opowiadań dla dzieci „Vigusiowa Kuźnia Słowa”. Zajęcia w klasie II c opierały się na fragmentach ulubionej dla naszego gościa książki z dzieciństwa „Dzieci z Bullerbyn”.
Głośne czytanie to również ulubiona aktywność dzieci ze starszych klas, którzy dnia 30 września przeprowadzili tę akcję w klasach edukacji wczesnoszkolnej.

Liczba odwiedzin: 195667