WAŻNE   INFORMACJE

Zarządzenia Dyrektora

Przekazujemy tu wszystkie najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania
Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie
w okresie pandemii COVID-19

Organizacja roku szkolnego 2019/2020 do wakacji oraz letni wypoczynek

Aktualne Informacje

Najważniejsze informacje dotyczące koronowirusa COVID-19, uaktualniane na bieżąco na stronie ministerstwa.

Materiały dla Uczniów

Tu umieszczamy wszelkie informacje od nauczycieli dla uczniów i ich rodziców niezbędne w zdalnym nauczaniu
Szkoły zamknięte do 24 maja 2020 roku

Minister Edukacjiogłosił, że szkoły, żłobki, przedszkola zostaną zamknięte do 24 maja. Szef MEN zwrócił uwagę na to, że "obecne warunki nie pozwalają" na odwieszenie działalności wspomnianych placówek.
Od 16 do 18 czerwca przewidujemy przeprowadzenie egzaminów dla ósmoklasistów.

środa, 9 Październik 2019, 08:29
Corocznie obchodzimy we wrześniu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę oraz jest dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2rozpoczęła obchody „Głośnego Czytania” 25 września...

Galeria

Z tej okazji zaproszono p. Elżbietę Zakrzewską, przedstawicielkę Działdowskiej Kuźni Słowa i wieloletniego pracownika szkoły. Pani Ela przeprowadziła bardzo interesujące zajęcia czytelnicze dla klas I-III. Rozmawiała z dziećmi na temat czytania, jego zalet, korzystania z biblioteki, czy różnic między książką a telewizją i internetem. Następnie czytała uczniom wybrane przez siebie pozycje, na podstawie których odbywała się krótka rozmowa, a także praca zespołowa polegająca na wykonaniu praktycznych ćwiczeń sprawdzających rozumienie słuchanych tekstów. W klasie I a wykorzystała do zajęć swoje opowiadanie „Przygoda Filusia” ze zbioru „Działdowska Kuźnia Słowa dzieciom”, zaś uczniowie klasy III c wysłuchali opowiadania „Wędrówki złotówki” ze zbiorku wierszy i opowiadań dla dzieci „Vigusiowa Kuźnia Słowa”. Zajęcia w klasie II c opierały się na fragmentach ulubionej dla naszego gościa książki z dzieciństwa „Dzieci z Bullerbyn”.
Głośne czytanie to również ulubiona aktywność dzieci ze starszych klas, którzy dnia 30 września przeprowadzili tę akcję w klasach edukacji wczesnoszkolnej.